İlk Yazı, İlk Paylaşım

Sevgili Arkadaşlarım,

 

Kimselere haber vermeden ani bir şekilde iki haftalığına ortadan kayboldum. Yaşadıklarımı kaleme dökmem zor, ama yine de sizlerle paylaşmak isterim. 

 

Göcek, Sarsala, Aşı Koyu, Ekincik, Marmaris, Kumlubük, Kumlu Burun, Serçe Koyu, Bozukkale, Simi, Çiftlik, Sarsala, Göcek, Çiftlik, Göcek… 8.30 metrelik Aloha yelkenli ile tam iki hafta inanılmaz bir eğitim ve sonsuz keyif aldım. Hatta son gün tekne transferi bile yaptım. 

 

Hayatımda hiç bu kadar uzun süreli bir mutluluk yaşamamıştım. Sabah kalkıyorum ağzım açık, akşam yatıyorum hala açık. Hep mi güler hatta kahkalar atar insan?

 

Deniz gerçekten bir yaşam şekli ve ben buna fena halde aşık oldum. Karaya her ayak bastığımda huzursuzlaştığımı farkettim. 

 

Hep daha fazla rüzgar, hep daha fazla sürat; bayıltabildiğim kadar bayılttım. Zaten kapanışı muhteşem yaptık diyebilirim. Ben sadece cenovayı suya sokmuşken, ani bir sağanak ile havuzluğumuza su doldurduk. Ve en ufak bir korku bile duymadım. Sadece bunu yaşamış olmanın verdiği keyif, hatta coşku… 

 

Öğrendiklerimi, yaşadıklarımı elden geldiğince paylaşmak istiyorum. Hepsi özel, hepsi güzel, hepsi sevgi dolu, aşk dolu, keyif dolu. Böylece, asla vazgeçmeyeceğim bir ihtiras daha buldum, yelkeni buldum. Ben ne kadar şanslıyım ki bu kadar büyük heyecanlar, bu kadar büyük aşklar yaşıyorum. Ve evet gerçekten de sığınacak bir limanım var artık. 

 

7 boforlar, 5 metrelik dalgalar.. Sanki dünyanın hakimiydim. İlk bir kaç günden sonra yerimde oturamaz oldum. Teknede ayak basmadığım yer kalmadı. 40 derece yatmışken firling halatını çözüp yeniden taktım. Avazım çıktığı kadar bağırdım, şarkılar söyledim, yunuslarla yarıştım, yeni dostluklar kurdum. 

 

Bu bir başlangıç, bir dönüm noktası belki de. Biraz daha olgunlaştırdı, biraz daha duygusallaştırdı ama biraz daha çocuklaştırdı deniz beni. Yeni bir hayata başladığımı hissediyorum eskiden kopmadan hatta daha da sıkı sarılarak. Biliyorum ki bu hayatta sadece mutluluk, sadece huzur, sadece keyif var, tıpkı düşlerdeki gibi. 

 

Yaşadım, yaşıyorum ve çok daha fazlasını istiyorum…